Фудбал

Африка прва даде согласност за двегодишен Мундијал

Африканската фудбалска конфедерација (ЦАФ) едногласно ја поддржа „одлуката на Конгресот на ФИФА да спроведе студија за изводливост“ за одржување Светско првенство на секои две, место како досега на четири години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close