СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Африканската унија го суспендира учеството на Судан поради државниот удар

Африканската унија (АУ) соопшти дека го суспендирала Судан од сите активности откако војската на земјата со државен удар ја собори преодната влада предводена од цивили, јави Ал Џезира.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close