БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

АФПЗРР досега на 306 земјоделци им ги исплати средствата за набавка на трактор

Преку мерката „Инвестиции за модернизација на земјоделски стопанства, подмерка набавка на трактори“ веќе се реализирани и исплатени повеќе од половина од одобрените апликации.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close