СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Аунг Сан Су Чи за првпат доби дозвола да се брани пред судот

Еден од нејзините адвокати, кој побара да остане анонимен, за локалниот портал „Myanmar Now“ изјави дека „таа доби можност многу добро да ја брани својата невиност“, но одби да даде какви било детали бидејќи сите адвокати се под наредба за молчење.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close