Дописници МКД

Ауди удрено од џип по вербална расправија и физичка пресметка во Неготино

Денеска во 02.47 часот во полициската станица во Неготино, С.П (24) од Росоман пријавил дека на раскрсницата помеѓу улиците ,,Маршал Тито" и „Партизанска", додека се движел со патничко возило „ауди“ со велешки регистарски ознаки, во кој биле и сопатниците Т.П и Н.Ј, бил удрен од џип управуван од Б.М.(27) од Кавадарци. За ова попладнево информираше Ристе Самарџиев, портпарол на СВР Велес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close