0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Атлетико Минеиро бразилски шампион по пауза од 50 години

Со триумфот на гостински терен над Бахиа од 3:2, фудбалерите на Атлетико Минеиро на две кола пред крајот на првенството ја обезбедија првата шампионска титула во Бразил по повеќе од половина век.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close