0_Спорт.ПорталКошарка

Атланта потпиша незагарантиран договор со Окафор

Атланта потпиша со центарот Џалил Окафор. Според „ESPN“, 25-годишниот Американец се приклучи на новиот тим како слободен играч.

Атланта, 17 септември 2021 (МИА) – Атланта потпиша со центарот Џалил Окафор. Според „ESPN“, 25-годишниот Американец се приклучи на новиот тим како слободен играч.

Бруклин претходно го отпушти од тимот Окафор, кој стана играч на Нетс на 4 септември преку размена со Детроит.

Окафор минатата сезона настапи на 27 натпревари во НБА, постигнувајќи во просек по 5,4 удари и 2,4 скока. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close