БалканБалкан.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерДописници СветРепортажа

Атина полна со туристи – Акропол дневно го посетуваат над 16.000 туристи (фото)

Ограничувањата и правилата за патување во изминатите две години и првото целосно „слободно“ лето по почетокот на пандемијата веројатно се главните причини, да бидат полни со туристи, не само популарните летни дестинации во Грција, туку грчката метропола, а дописничката на МИА од Атина го посети Акропол каде што секојдневно има над 16-17.000 туристи, речиси од целиот свет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close