НекатегоризираноСветСвет.Слајдер

Астронаути на вселенска прошетка менуваат антената на МВС

Двајца американски астронаути денеска се во вселенска прошетка за да ја заменат неисправната антена на Меѓународната вселенска станица (МВС), соочени со „минимално зголемен ризик“ од вселенски отпад, соопшти американската вселенска агенција НАСА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close