0_Магазин.ПорталМагазинНаука и технологија

Астероидот остава трага од 10.000 километри по судирот со „ДАРТ“

Трагата што ја остави зад себе астероидот е долга повеќе од 10.000 километри и се очекува дополнително да се зголемува, додека целосно не исчезне. Сепак, внимателно ќе се следи и наредните недели и месеци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close