0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Аселборн: Европа не би преживеала без владеење на правото

Крајот на владеењето на правото би значел крај на Европа, предупреди денеска министерот за надворешни работи на Луксембург, Жан Аселборн, само неколку дена пред разговорите меѓу лидерите на ЕУ за продлабочување на спорот за владеење на правото во Полска

Back to top button
Close
Close