0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталГраѓански секторДописници СветПолитика

АСГИ: Фронтекс протера граѓани на ЕУ од Грција во Северна Македонија

Претставници на италијанското здружение за правни студии за имиграција (АСГИ) обвинува дека агенцијата Фронтекс присилно и нелегално вратила во Северна Македонија четворица државјани на ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close