ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Асанж ќе се жали пред Врховниот суд на Велика Британија за одлуката за екстрадиција во САД

Би-Би-Си денеска јави дека Џулијан Асанж побарал дозвола да се жали на одлуката за негова екстрадиција во САД, откако британската министерка за внатрешни работи Прити Пател минатиот месец го одобрила неговото протерување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close