0_Спорт.ПорталФудбал

Артета, Гвардиола и Клоп претендираат за наградата најдобар тренер во Премиер лигата во септември

Англиската Премиер лига денес ја објави листата на кандидати за наградата најдобар тренер во септември.

Лондон, 30 септември 2021 (МИА) – Англиската Премиер лига денес ја објави листата на кандидати за наградата најдобар тренер во септември.

Номинирани се: Микел Артета (Арсенал), Хосеп Гвардиола (Манчестер сити), Јирген Клоп (Ливерпул), Греам Потер (Брајтон) и Дин Смит (Астон Вила).

За потсетување, најдобар тренер во Премиер лигата во август беше предводникот на Тотенхем, Нуно Еспирито Санто. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close