Политички партии

Арсовски: Поскапувањето на струјата е резултат на криминалот и корупцијата на Заев и Ковачевски

На Република Македонија и на граѓаните им претстои сериозна, тешка и долга енергетска криза. Како и секогаш, како што е во реалноста, главни виновници и најголем проблем на граѓаните и стопанството за оваа енергетска криза е единствено оваа Влада на СДСМ и премиерот во заминување Зоран Заев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close