Политички партии

Арсовски: Над 8.000 граѓани го изгласаа господинот Ковачки да влезе како пратеник во Собранието

„Над 8.000 граѓани го изгласаа господинот Ковачки да влезе како пратеник во Собранието на Република Македонија бидејќи тој ги претставува нив. Таму е заради своите општествени заслуги, таму е бидејќи граѓаните ја ценат неговата стручност, таму е затоа што војниците на Република Македонија на кои што голем дел им бил надреден го почитуваат и може легитимно да се бори од собраниските клупи за нивните проблеми“, истакна Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата „Топ Тема“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close