Политички партии

Арсовски: Клучен момент за енергетската криза покрај незнењето на власта да раководи со енергетиката е и коруптивниот елемент

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на денешната трибина на тема „Ценовен шок, сиромаштија и неспособна влада“ говорејќи за лошата состојба во енергетиката истакна дека покрај незнаењето на власта и немањето на стратегија за енергетиката, многу клучна работа за катастрофалната состојба во која е доведен овој сектор е и коруптивниот момент.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close