0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерВидео изјаваЕкономија

Арсовски: За цената на струјата и понудата на ЕСМ не е разговарано на владина седница

На владина седница не е разговарано за понудата на ЕСМ за цена на струјата кај универзалниот снабдувач и информациите во јавноста за колку проценти таа ќе поскапи се непотврдени. Не е разговарано ни за тоа дали ќе остане или не евтината тарифа од 1 јануари, рече портпаролот на Владата Душко Арсовски на прес-конференција на која ја соопшти  одлуката од денешната 123-та владина седница за шест месеци, односно до 9 јуни 2022, да биде продолжен рокот на кризна состојба во снабдувањето со електрична енергија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close