Локални избори 2021Политички партии

Арсовска: Ќе се откажам од статусот конзул на Унгарија и од претседател на ССК за да ја извршувам градоначалничката функција

Ќе се откажам од статусот конзул на Унгарија како и од функцијата претседател на Сојуз на стопански комори на Македонија, со цел да ја извршувам градоначалничката функција, истакна Данела Арсовска, кандидатот за градоначалник на Скопје.

Скопје, 28 октомври 2021 (МИА) – Ќе се откажам од статусот конзул на Унгарија како и од функцијата претседател на Сојуз на стопански комори на Македонија, со цел да ја извршувам градоначалничката функција, истакна Данела Арсовска, кандидатот за градоначалник на Скопје.

На вечерашната гостување на Канал 5 телевизија, Арсовска изјави дека ќе се откаже од овие функции бидејќи, како што кажа, единствената намера што ја има во следниот период е да биде претставник на сите скопјани во градот Скопје. ар/лв/

Таг
Back to top button
Close
Close