0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

Арсовска: Темелите на новото Скопје беа темели на солидарност и соживот

Верувам дека темелите на новото Скопје беа темели на солидарност и соживот, а новото Скопје се темели на пријателство и нови модерни ветришта, порача вечерва градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска на отворањето на изложбата насловена „За Скопје со срце од целиот свет“ во Младинскиот културен центар - МКЦ во рамки на одбележувањето на 59 години од катастрофалниот земјотрес во Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close