0_Македонија.ПорталОпштествоСкопје

Арсовска на самит во Истанбул: Да изградиме мостови на пријателство, соработка и солидарност меѓу нашите градови

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска, се обрати на основањето на Б40 мрежата на градови од Балканот (B40 Balkan cities network) во рамки на самитот кој денеска и утре се одржува во Истанбул, Турција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close