Видео изјаваЛокални избори 2021Политички партии

Арсовска: Наместо половични и нереализирани проекти, ние ќе донесеме комплетни решенија за Чаир

Решавање на постоечките проблеми во Општина Чаир и создавање услови за нормален, урбан живот, претстави кандидатката за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска на денешната прес конференција. Посочи и на сите започнати и недовршени проекти од претходниот градоначалник кој не ги исполнил своите ветувања кон чаирчани.

Back to top button
Close
Close