0_Web_АктуелноЛокални избори 2021Македонија.СлајдерПолитика

Арсовска и Јовановска единствени жени кои ќе раководат со локалните самоуправи

Данела Арсовска и Жаклина Јовановска се единствените жени кои ќе раководат со локалните самоуправи од вкупно 80 општини и од Градот Скопје. Град Скопје за првпат доби градоначалничка, откако независната кандидатка, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата Данела Арсовска го победи противкандидатот Петре Шилегов, кој раководеше со Градот во изминатите четири години. Вчера победи и Жаклина Јовановска, која и досега беше градоначалничка на Старо Нагоричане.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close