0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштествоПолитика

Арсовска: Да ги надминеме разликите и да го направиме Скопје град на солидарноста и на соживотот

Денеска ја имаме можноста да живееме во слободен град, но тоа е и аманетот кој ни го оставија оние кои жртвата ја положија за да живееме во ваков град. Да гледаме кон иднината, да ја живееме сегашноста, надевајќи се дека ќе можеме да ги надминеме разликите и повторно да го направиме Скопје град на солидарноста и град на соживотот, порача градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска при денешното одбележување на Денот на ослободувањето на Скопје пред Владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close