Скопје

Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и Конја

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во рамки на посетата на Република Турција, се сретна со градоначалникот на градот Конја, Угур Ибрахим Алтај, кој воедно е и претседател на Светската унија на турски општини.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close