0_Спорт.ПорталСпортТенис

Арсенал се одлучи за можна замена за Обамејанг

Премиерлигашот Арсенал е во потрага по соодветна замена за напаѓачот Пјер-Емерик Обамејанг, пренесува „Марка“. Според шпанскиот весник, фудбалерот наскоро може да го напушти тимот.

Мадрид, 26 декември 2021 (МИА) – Премиерлигашот Арсенал е во потрага по соодветна замена за напаѓачот Пјер-Емерик Обамејанг, пренесува „Марка“. Според шпанскиот весник, фудбалерот наскоро може да го напушти тимот.

„Топчиите“ размислуваат за напаѓачот на Евертон, Доминик Калверт-Лјуин, играчот на Фиорентина, Душан Влаховиќ и напаѓачот на Севиља, Јусеф Ен-Несири.

Главен претендент за купување е 24-годишниот играч на шпанскиот клуб, чија цена најмногу му одговара на Арсенал. Неговиот договор со Севиља истекува во 2025 година. Вредноста на трансферот е 40 милиони евра. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close