0_Спорт.ПорталРезултатиСпорт.СлајдерФудбал

Арсенал во серија од седум натпревари без пораз

Арсенал синоќа ја победи Астон вила (3:1) во 9. коло од Премиер лигата.

Лондон, 23 октомври 2021 (МИА) – Арсенал синоќа ја победи Астон вила (3:1) во 9. коло од Премиер лигата.

Избраниците на тренерот Микел Артета ја продолжија серијата без пораз која трае веќе седум натпревари на сите турнири. Лондонци имаат пет победи и два нерешени натпревара во овој период.

Покрај Астон вила, совладани беа Тотенхем (3:1), Вимблдон (3:0), Барнли (1:0) и Норвич (1:0), а нерешените исходи се со екипите на Кристал палас (2:2) и Брајтон (0:0).

Арсенал има 14 бода по 9 натпревари во Премиер лигата. Во моментов тимот е на 9. место. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close