СветСвет.Портал

Армијата на Етиопија бомбардираше бунтовнички цели

Неколку цивили се повредени во воздушните напади врз Мекеле, главниот град на регионот Тиграј во северниот дел на Етиопија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close