ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Арестович: Одлучувачки момент во битката за Северодонецк и Лисичанск

Советникот на украинскиот претседател, Алексиј Арестович денеска изјави дека битката за источните градови Северодоњецк и Лисичанск достигна „страшен врв“ и оти руските сили наскоро би можеле да ги опколат градовите и да ги отсечат од украинската територија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close