0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Арестович: Лисичанск може да падне; Шојгу: Регионот на Луганск е ослободен

Се ќе биде многу појасно за ден-два, кажа Арестович. „Ова е вистинска закана. Ќе видиме. Не исклучувам ниту еден  исход. Работите ќе станат многу појасни за ден или два“, рече Арестович.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close