СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Аргентинскиот министер за економија Мартин Гузман поднесе оставка

Гузман, кој стана министер во 2019 година и е близок соработник на претседателот Албрето Фернандез, на твит ја соопшти својата одлука, додавајќи дека ја задржал „довербата во својата визија за патот по кој Аргентина треба да оди“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close