ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Аргентина, Австралија и Канада повторно со рестрикции за влез во ЕУ

Европската унија одлучи дека Аргентина, Австралија и Канада треба да бидат отстранети од списокот на земји за кои рестрикциите за патување треба постепено да се укинат поради Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close