0_МИА Истражува.ПорталВидео изјаваДописници МКДРепортажа

Арамиска пештера, капките вода чуваат тајни во Тиквешијата

Капките вода чуваат тајни во Арамиска пештера, една по една, ја создаваат уметноста на природата. Прекрасни украси и извонредна музика. МИА го имаше задоволството да ужива во прегратките на тоа камено царство во кое времето како да застанува, а проблемите како за миг да исчезнуваат. Убаво е да се почувствува тој допир на вечноста.

Back to top button
Close
Close