АБНА

„Аполонија“ одбележа три значајни јубилеи

На седмата фестивалска вечер на „Аполонија“ беа одбележани три значајни јубилеи. Фестивалот на уметност во Созопол синоќа прослави 30 години од поставувањето на претставата „Секс, дрога и рокенрол“, 70 години од создавањето на ансамблот „Филип Кутев“, како и 80 години на проф. Михаил Неделчев

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close