Балкан

Антон Гошев: Работата на уметникот е бегство во светот на убавината

Работата на уметникот е бегство во убавината, но за тоа бегство е неопходна слобода. Така, со неколку зборови, уметникот од Благоевград, Антон Гошев се дефинира себеси како резиме на досегашниот негов живот од половина век, објави БТА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close