Политички партии

Антовски: Поради несериозниот пристап, државата е пред енергетски колапс

Поради штетните владини политики, ВМРО-ДПМНЕ долго време укажуваше дека Република Македонија е на прагот на електроенергетски колапс, но Власта на Заев во заминување, сето ова го прикриваше со единствена цел да не си го загрози сопствениот и онака нарушен рејтинг во избрниот процес кој се одвиваше изминатиов период.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close