ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Антифашистички протест во Рим

Десетици илјади Италијанци учествуваа на денешните демонстрации во Рим против јакнење на фашизмот, една недела откако десничарските екстремисти упаднаа во седиштето на водечкиот италијански синдикат ЦГИЛ

Back to top button
Close
Close