БалканБалкан.Портал

Анкети: Словенечките лекари незадоволни од статусот и платите

Лекарите во Словенија се незадоволни од својата позиција и платите, имаат синдром на „прегорување“ од работа по речиси две години од пандемијата на Ковид-19, а многу млади лекари размислуваат да заминат во странство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close