Дописници СветЕвропа

Анкети за претседателски избори во Франција 2022: Макрон сè уште во водство, Ле Пен, Земур и Бертран се следат

Шефот на француската држава цврсто се држи во водство на најновата анкета за намерите на гласачите спроведена од Ифоп-Фидусиал за „Ле Фигаро“ и „ЛЦИ“. Неизвесноста е тотална за сценариото од вториот круг. Левицата е во критична позиција, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close