БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Анкети во Грција: Нова демократија со над 11 отсто повисок рејтинг од СИРИЗА

Грчката владејачка партија Нова демократија е со предност од 11,5, односно 11,2 отсто пред опозициската СИРИЗА, според двете нови истражувања на јавното мислење во Грција спроведени од агенцијата „Pulse“ за грчката телевизија „Скај“ и агенцијата „ΜRB“ за телевизијата „Стар, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close