ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Анкета: Повеќе од 80 отсто од Украинците се против секакви територијални отстапки во замена за мир со Русија

Ново истражување покажа дека 82 проценти од Украинците веруваат дека нивната земја во никој случај не треба да отстапи свои територии како дел од мировен договор со Русија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close