0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Анкета на ИДСЦС и ПЦПО: Политичката елита често го изневерува народот

Над 80 проценти од граѓаните се согласуваат дека политичарите и елитата често го изневеруваат народот и дека зборуваат повеќе отколку што преземаат нешто. Според нив, политичарите кои тврдат дека ги бранат интересите на граѓаните, всушност се грижат само за себе, а веднаш штом ќе добијат на избори, мислат дека се подобри луѓе од граѓаните.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close