0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Анкета: Двојно повеќе Бугари го претпочитаат НАТО отколку сојуз со Русија

Како што јави дописникот на МИА од Софија, анкетата покажува дека над 39 отсто од испитаниците наведуваат дека Бугарија треба да се позиционира во сојуз со земјите од НАТО и ЕУ во случај на нова поделба во Европа, слична на онаа од Студената војна. Околу 23 отсто се изјасниле за сојуз со Русија и Белорусија, а речиси седум отсто би сакале друго однесување на земмата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close