БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Анкета: Граѓаните на Бугарија најголема доверба имаат во ГЕРБ и во БСП

На почетокот на изборната кампања за претседателските и парламентарните избори во Бугарија што се закажани на 14 ноември, најголем рејтинг има партијата ГЕРБ, покажуваат резултатите од анкетата на „Сова Харис“, јави дописникот на МИА од Софија

Back to top button
Close
Close