БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Анкета во Грција: Пандемијата и зголемувањето на цените најголемите грижи за граѓаните

Пандемијата и зголемувањето на цените, предизвикуваат загриженост кај речиси половина од анкетираните Грци во истражувањето на јавното мислење спроведено од агенцијата „Marc“ за телевизијата „Антена“, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close