ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Андерсон: Шведска ќе воспостави близок дијалог со Турција за екстрадицијата

- Ќе воспоставиме близок дијалог со Турција за екстрадицијата. Ќе разговараме и објасниме како се бориме против тероризмот во рамките на меѓународното право, рече Андерсон, опишувајќи го целиот процес како многу конструктивен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close