ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Англија ги заострува мерките поради новиот сој омикрон

Во Англија, задолжителното носење маски во продавниците и во јавниот превоз се враќаат следната недела во рамки на серија ограничувања воведени поради новата вваријанта на Ковид-19 Омикрон. Се очекува и останатите држави во Обединетото Кралство - Шкотска, Велс и Северна Ирска - да ги воведат истите ограничувања.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close