0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваДописници МКДМакедонија.СлајдерПолитика

Ангелов: Прво формирање на владата, па решение за спорот

Треба да оставиме да се формира владата, за да се дојде до решение за разликите меѓу Бугарија и Северна Македонија, изјави денеска бугарскиот амбасадор во земјава Ангел Ангелов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close