ЕвропаСветСвет.Слајдер

Ангела Меркел и во најновиот поткаст повика на вакцинација

Германската канцеларка во заминување Ангела Меркел, која ќе се повлече од функцијата следната недела, денеска повторно повика на вакцинација против коронавирусот во најновата епизода од серијата од повеќе од 600 поткасти преку кои им се обраќа на граѓани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close