Дописници МКДОпштински вести

Ангажирани невработени лица од Крива Паланка за вршење јавни работи

Вкупно петнаесет невработени лица од Општина Крива Паланка се ангажирани за вршење јавни дејности на подрачјето на општината преку програмата на Агенцијата за вработување за работно ангажирање за вршење јавни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close